Home / Uudised / Suured klaasitud alad: koge piiramatut ruumi

Suured klaasitud alad: koge piiramatut ruumi

Me kõik peame aeg-ajalt aja maha võtma. Mis võiks olla parem lõõgastumisviis, kui maaliliste vaadete nautumine? Suured klaasitud alad on silmapaistvaks täienduseks igale kodule – need pakuvad loomulikku valgust, laiendavad eluruumi ja loovad uue, piiramatu ruumi tunde. Üha rohkem majaomanikke on võtnud omaks tipptasemel, elegantse ja luksusliku väliste eluruumide mõiste, kus on eemaldatud sise- ja välisruumide piirid.

Me veedame 90% oma ajast siseruumides. Meie ehitatud keskkonna kujundus mõjutab meie tervist ja heaolu ning võib avaldada pikaajalist mõju elukvaliteedile. Teadus on tõestanud, et kokkupuude loodusliku valguse ja roheliste aladega on seotud parema vaimse ja füüsilise tervisega. Avatud ruumid, kust on näha loodust, on meelepärased igas vanuses ja muudavad kodu mugavaks kohaks, kus end hästi tunda. Need eelised on vaid üks paljudest põhjustest, miks luua oma koju sise- ja välisoaas.

Kujundus
Kodud, kus on sujuv üleminek sisemiste ja väliste eluruumise vahel, on üha populaarsem ja püsimajääv suundumus. See aitab ühendada sisemisi ja väliseid eluruume (köök, elutuba või aed) üheks suuremaks ühendatud ruumiks. Samuti on võimalik hoida sisemiste ja väliste alade vahel erinevaid tasemeid ning luua ruume, mis voolavad katkematult aeda, hägustades sise- ja välisruumide looduslikke piire parimal võimalikul viisil. Kõik need esteetiliselt meeldivad lahendused on nüüd arenenud tehnoloogiate tõttu lähemal kui te arvate. „Aluprofi nähtamatu raamiga MB-SKYLINE lükanduste-süsteem kasutab kaasaegse ja minimalistliku väljanägemise jaoks kitsast profiili. Kitsad raamid peidetakse seintesse, põrandasse ja lakke. Ukseleht on raami profiiliga täielikult joondatud. Ukselehe nähtava ühenduse laius on ainult 25 mm. Konstruktsioon on ühtlaselt klaasitud, sisaldades vaid peeneid eraldusjooni. See annab hoonele ainulaadse stiili ja sobib suurepäraselt tipptasemel ehituse suundumustega, tõstes samas kogu projekti profiili. Veelgi enam, uks võib olla kuni 4 meetri kõrgune, avades nii erinevaid disainivõimalusi ja võimaldades luua silmapaistvaid klaasitud alasid,“ selgitab Aluprof SA turunduse ja PR juhataja Bożena Ryszka.

Mugavus
Looduslikule valgusele ligipääsu võimaldavad heledad interjöörid on ühepereelamute suurte klaasitud alade üks tähtsamaid eeliseid. Looduslikust päikesevalgusest saadava kasu maksimeerimiseks peaksid suured aknad või rõduuksed olema suunaga lõuna või kagu poole. Samas võivad tänapäevased akna- ja uksesüsteemid suurendada majaomanike mugavust paljudel erinevatel viisidel. „Kõrgtehnoloogilisi süsteeme, nagu MB-SKYLINE, saab avada käsitsi või automaatselt ning nende ajamid ja juhtplokid võivad olla peidetud raamprofiilidesse või paigaldatud väljapoole,“ lisab Aluprofi esindaja Bożena Ryszka.

Tehnoloogia
Täieliku efektiivsuse tagamiseks peavad suured klaaspinnad olema suurepärase soojustõhususega. See nõuab õigeid profiile. Alumiiniumprofiilid sobivad siin kasutamiseks eriti hästi. „Alumiiniumakende ja -uste valmistamisel kasutavad tootjad „sooje” profiile, mis koosnevad kahest alumiiniumosast ja termilisest katkestusest. See annab kaasaegsetele konstruktsioonidele erakordselt isoleerivad omadused. Näiteks MB-SKYLINE on varustatud termiliselt katkiste 3-kambriliste profiilidega, mille UW on nii madal kui 0,85 W/(m2K). Samavõrd oluline on tagada õige klaasimine, mistõttu kasutab MB-SKYLINE kolmekordseid isoleerklaase, mille klaasimisvahemik on 52 kuni 60 mm“ lisab Bożena Ryszka lõpetuseks.

Suured klaasitud alad pakuvad majaomanikele heaolu, turvalisust ja mugavust. Lisaks võivad nad pakkuda ka huvitavat ja esteetiliselt meeldivat kujundust.