Home / Uudised / deta vangla? ALUPROF-i MB-86 RC3i abil on see võimalik!

deta vangla? ALUPROF-i MB-86 RC3i abil on see võimalik!

Hoonete ohutus hõlmab palju erinevaid komponente. Üks neist on turve, mis ennetab kõrvaliste isikute läbitungimist hoone teatud seintest. Üks paljudest projektidest, mis eeldavad kõrgemat turvataset, on spetsiifiliste nõuetega kinnipidamisasutused. Iseenesest ei sõltu nende hoonete turvalisus sissemurdmise ennetamisest, vaid põgenemise ärahoidmisest.

Kuid „tsiviliseerituma“ ilme loomine trellideta akendega on teatud määral võimalik isegi selliste hoonete puhul, nagu kinnipidamis- ja karistusasutused. Seda võimaldavad teha erilised sissemurdmiskindlad aknad, mille ehitus on suunatud kinnipeetavate põgenemise ärahoidmisele. Selleks soovitab Aluprof kasutada MB-86 RC3i aknaid. Nende konstruktsioon, lisaks kohustuslikele komponentidele, nagu sissemurdmiskindel klaas ja hinged, mis takistavad akna lahtikangutamist, sisaldab lisaks kaitsebarjääri ruumis sees. See hoiab ära ligipääsu klaasprofiilidele, mis klaasi paigal hoiavad, ning ennetab aknaraami lahtikangutamist. Peidetud hingedele on lisatud lahendusi turvataseme tõstmiseks, sh eemaldatav aknakäepide ja silinderlukk. Sellisel moel ehitatud akende klassifikatsioon kinnitab, et need vastavalt klassi RC3 sissemurdmiskindlate akende nõuetele nii staatilise kui dünaamilise koormuse ja käsitsi seestpoolt väljamurdmise katsete osas.

Veel üks lahendus ALUPROFi laias sissemurdmiskindlate konstruktsioonide valikus on MB-86 RC3i aknad. Selles valdkonnas on huvipakkuv soovitus ka MB-70 süsteemil põhinev aken, mida on edukalt katsetatud ja vastab standardi EN 1627 nõuete järgi sissemurdmiskindluse klassile RC4.

Nagu MB-70RC4 puhul, on ka MB-86 RC3i akende puhul oluline tõsiasi, et need ei põhine erikonstruktsioonil, vaid elementaarsel MB-86 aknasüsteemil, mis tagab tänu kasutatavatele uuenduslikele tehnilistele lahendustele ka väga tõhusa soojusisolatsiooni.