Home / Uudised / AluprOF tähistab ülemaailmset rohelise hoone nädalat

AluprOF tähistab ülemaailmset rohelise hoone nädalat

Ülemaailmne rohelise hoone nädal (WGBW) on iga-aastane kampaania, mille eesmärk on teadvustada roheliste hoonete mõju kliimamuutuse vastu võitlemisel. Selle aasta WGBW peetakse 23.–29. septembril ja ALUPROF liitub aktsiooniga, mille jaoks on spetsiaalselt välja töötatud hariduskampaania 7/7: seitse ehitist nädala seitsme päeva jaoks.

2019. aasta WGBW näeb kogu maailmas ettevõtteid ja organisatsioone, kes korraldavad #BuildingLife hashtagi all algatusi, pakkudes kõigile asjast huvitatuile teavet selle kohta, kuidas luua rohelisi, tervislikke keskkondi, mis on vastupidavad kliimatingimustele ja teenivad nii inimesi kui ka loodust. Kampaania eesmärk on tõsta teadlikkust seoses süsiniku heitkogustega hoone elutsükli igas etapis, julgustades inimesi samal ajal mõtlema ja tegutsema hoonete süsinikuheite vähendamise suunas.

WGBW-d korraldab Maailma Rohelise Ehituse Nõukogu (WGBC). Nõukogu veebisaidil öeldakse kampaaniale pühendatud lehel järgmist:
(...) hooned ja ehitised põhjustavad 39% kogu energiaga seotud süsinikuheitest [.] 28% neist heitest pärineb kasutusel olevast faasist – küte, elektriga varustamine ja jahutamine, samal ajal kui 11% neist heitest omistatakse süsiniku emissioonile, kus süsinik eraldub ehitusprotsessis ja materjalides tootmises.
Praeguseks on hoonete ehitustööstus keskendunud käitamisheitmetele ja sellele, kuidas ehitised tegelikult kasutuses olles toimivad.
Kuid selleks, et 2050. aastaks täielikult vähendada süsinikdioksiidi heidet ja et globaalne soojenemine jääks alla 1,5 kraadi, peab ehitussektor tegelema ka hoonete kogu olelustsükli heitkogustega.

ALUPROFi väljavaade rohelisest hoonest

WGBW jaoks on ALUPROF ettevalmistanud teabekampaania 7/7: seitse ehitist nädala seitsme päeva jaoks, mis on spetsiaalselt loodud selleks, et rõhutada ökoloogiliste ehitiste rolli säästvas arengus ning levitada sõna roheliste hoonete ja nendega seotud mitme-kriteeriumiliste hindamissüsteemide kohta, nagu BREEAM, LEED, DGNB, HQE ja WELL.

ALUPROFi brändi ja jätkusuutliku juhtimise juht Aleksandra Baksik selgitab:
Nii meie juhtimisfilosoofia kui ka tooted sobivad säästva arengu kontseptsiooniga. Mis puutub meie keskkonnapoliitikasse, siis lisaks tavapärasele haridusalasele ettevõtete sotsiaalse vastutuse tegevusele oleme rakendanud jätkusuutlikkuse aruandluse jaoks nii ISO 14001 integreeritud keskkonna juhtimissüsteemi kui ka globaalse aruandluse algatuse standardeid [GRI]. Veelgi enam, meie ukse-, akna- ja fassaadisüsteemidel on sõltumatult kinnitatud keskkonnaalased deklaratsioonid, mida tunnustatakse kogu maailmas ja neid süsteeme kasutatakse mainekates projektides üle kogu maailma. Lubage mul nimetada vaid kolm suurepärast näidet paljudest rohelistest hoonetest, mis sisaldavad ALUPROFi süsteeme: Mennica Legacy Tower Varssavis, Green2Day hoone Wrocławis ja 61 Ninth Avenue New Yorgis.

Meie kampaania on suunatud kõigile, kes on huvitatud rohelisest hoonest, sealhulgas meie oma töötajatele ja ALUPROFi kaubamärgi austajatele. Me käivitame selle Facebooki, LinkedIni, ettevõtte kodulehe ja ettevõttesiseste kanalite kaudu. Nii et palun liituge meiega ja järgige 23.-29. septembril meie 7/7: seitse ehitist nädala seitsme päeva jaoks kampaaniaga seotud igapäevaseid postitusi!

ALUPROFi kampaaniapartner on Poola Rohelise Ehituse Nõukogu, mis on WGBC liige.

Lisateabe saamiseks vaadake https://www.worldgbc.org/calendar/world-green-building-week-2019