Home / Uudised / Aluprof SA uued keskkonnatoodete deklaratsioonid

Aluprof SA uued keskkonnatoodete deklaratsioonid

Nagu eelmisel aastal eeldati, sai Aluprof, Euroopa juhtiv alumiiniumist arhitektuurisüsteemide tootja ning turustaja oma akna-, ukse- ja fassaadisüsteemide jaoks III tüübi keskkonnadeklaratsiooni.

Keskkonnatoodete deklaratsioon (EPD) on ülemaailmselt aktsepteeritud sõltumatu sertifitseerimine, mis annab teavet toote keskkonnamõjude elutsükliloo kohta. See antakse elutsükli hindamise alusel, mille eesmärk on vähendada toote negatiivset mõju keskkonnale. Rahvusvaheline EPD-süsteem on ülemaailmne keskkonnaalaste deklaratsioonide programm, milles ehitusuuringute instituudi eksperdid koos audiitoriga hindavad ja kontrollivad objektiivselt kõiki protsesse vastavalt ISO 14025 ja EN 15804 standarditele, arvestades muu hulgas tootmise käigus tekkivate jäätmete kogust, veetarbimise taset ja kogu protsessi energiatarbimist.

„Meie ettevõtte jätkusuutlik areng on meile väga tähtis. Seda silmas pidades taotlesime eelmisel aastal oma alumiiniumprofiilide jaoks sõltumatut III tüübi sertifitseerimist. Järgides oma varasemaid saavutusi ning ettevõttena, kes määrab uusi turusuundumusi, otsustasime taotleda sertifitseerimist mitmetele toodetele, nagu ukse-, akna- ja fassaadisüsteemid. Meie deklaratsiooni positiivne kaalumine žürii poolt on ka meie klientide jaoks suur läbimurre. Tänu sellele ei ole neil mitte ainult paremad võimalused saada rohelise hoone sertifikaate, nagu BREEAM või LEED, vaid see lihtsustab ka nende teadlike otsuste tegemist meie toodete ostmisel, vähendades seega hoonete negatiivset mõju keskkonnale,“ selgitab Aluprof SA turundusjuht Małgorzata Wojtasik.

Aluprof SA varustab turgu tipptasemel alumiiniumist akna-, ukse-, rull-katiku- ja väravasüsteemidega. Samuti pakub ettevõte kaasaegseid fassaadisüsteeme, tulekindlaid süsteeme ja sissemurdmisvastaseid konstruktsioone ning lahendusi energiatõhusate ja passiivsete hoonete jaoks. Lisaks neljale tootmisüksusele, mis asuvad Bielsko-Białas, Opoles, Goleszówis ja Złotówis (Poola), on Aluprofil 10 filiaali nii Euroopas kui ka Ameerika Ühendriikides. Ettevõte kuulub Poola kõige kaasaegsemale ja kiiremini kasvavale alumiiniumettevõttele Grupa Kapitałowa Grupa Kęty SA.