Home / Pakkumised / Ökoloogiline maja? See on ju puhas ökonoomia!

Ökoloogiline maja? See on ju puhas ökonoomia!

Tänapäeva arhitektuuri iseloomustab ainulaadne disain, kuid see võib olla ka säästlik, nii ökoloogilises kui ka majanduslikus mõttes.

Tänapäeva inimesed vajavad hooneid, mis end ise ülal peavad, mis ammutavad energiat ümbritsevast keskkonnast ja on samal ajal lahutamatu osa linnaruumist. Ehitiste tulevik on seetõttu roheline tehnoloogia.

Alumiinium on tänapäevane materjal, mis sobib suurepäraselt kokku ökonoomse ja ökoloogilise ehituse praeguste suundadega. Aluprof pakub palju lahendusi, mis rahuldavad energiatõhususe kriteeriume nii ühepereelamute kui ka ärihoonete puhul.

Mida säästev ehitus endast tegelikult kujutab?

Energiatõhusad hooned hõlmavad madalenergiahooneid ja passiivmaju ning hooneid, mille energiakulu on peaaegu null. Mille poolest need üksteisest erinevad? Hoonetel on oma energiakulu standard, mis näitab nende energiakulu aastas. Madalenergiahoonete puhul on standard NF40 – EUco<40 kWh/m2a, passiivmajade puhul NF15 – EuCO<15 kWh/m2a. Liginullenergiahoonete (nZEB) puhul on standard 0 kWh/m2a. Peale selle on olemas positiivse energiabilansiga majad, mis toodavad ise aasta jooksul rohkem energiat kui ära kulutavad.

Aluprofi energiatõhusaid süsteeme

on kasutatud paljudes passiivmajaehitusega seotud investeeringutes, nii elamutes kui ka ärihoonetes – palun külastage meie galeriid.